Tajemnicze zaginięcie Pana Wiosny. Recenzja komiksu „Hotel dziwny. Przez zimę do wiosny”

dnia

Bohaterowie komiksu dla dzieci „Hotel dziwny. Przez zimę do wiosny” budzą się z zimowego snu. Okazuje się, że z zapasów zgromadzonych w piwnicy pozostały tylko smaczne wspomnienia. Śnieg nie topnieje, a wyczekiwanych kwiatów i ciepłych promieni słońca brak. Dlatego wyruszają na poszukiwanie wiosny.

Mieszkańcy tytułowego hotelu wraz z początkiem zimy zapadają w sen zimowy. Pierwszego dnia wiosny – 21 marca – wybudzają się z niego. Wyjątkowo w tym roku zaspali!

Zbudzeni przez pierwszych gości hotelu dziwią się ich przybyciu. Za oknem widzą śnieg a nie zieleniejącą się trawę i kwiaty. Zdziwieni oraz zaskoczeni brakiem wiosny wyruszają na jej poszukiwania. A raczej jego, bo nową porę roku przynosi Pan Wiosna.

W podróż mającą na celu odnalezienie Pana Wiosny udaje się właścicielka hotelu – rezolutna Marietta, potworek-łakomczuszek Kaki oraz pan Leclair ceniący książki wyżej od prowiantu. Pomaga im mieszkający nieopodal Celestyn – chłopiec z fajką w ustach i kapeluszu przypominającym muchomora w wetkniętymi weń konarami. Zaniepokojeni przyjaciele postanawiają udać się do Pana Zimy. Uważają, że to on mógł porwać Pana Wiosnę. Ferajna na swojej drodze spotyka bajkowe postacie, które mają wpływ na dalszy ciąg ich misji.

Hotel dziwny. Przez zimę do wiosny” jest przyjemną opowieścią, w której na pierwszy plan wysuwa się wzajemna pomoc, przyjaźń oraz oczywiście przygoda. Autorzy komiksu, Florian i Katheine’a Ferrier, przekonują czytelnika, że zło może być prymitywne przez co łatwo je przezwyciężyć sprytem. Komiks, również dorosłym, przypomina i uczula na mylność pierwszych sądów – to, co wydaje się straszne wcale takie nie musi być, bo warto swe myśli skonfrontować z rzeczywistością.

Komiks czyta się dobrze. Opowieść jest nieskomplikowana nie jest to jednak wadą, toczy się szybko i płynnie. Mimo tego, że nie jestem fanką takiego rodzaju stylu rysowania chętnie przeczytam kolejne części „Hotelu dziwnego”, bo warto o tym wspomnieć – omawiana historia jest dopiero pierwszą częścią. Wspaniale! Chętnie dowiem się co jeszcze zadzieje się w wymyślonym przez Floriana i Katheiny Ferrier świecie Kakiego, pana Leclair, Marietty Celestyna oraz oryginalnych postaci.

Hotel Dziwny
tom 1. Przez zimę do wiosny
scenariusz: Florian i Katherine Ferrier
rysunki:Katherine Ferrier
objętość: 46 stron
format: 210 × 285 mm
oprawa: miękka
druk: kolorowy
wydawca: kultura gniewu

Iwona Görke

2 komentarze Dodaj własny

 1. giera pisze:

  strasznie mi się podobają występujące postaci; moim ulubieńcem jest pan Leclair

  Polubienie

  1. Iwona Görke pisze:

   Wspaniały, a może i metaforyczny pomysł zabrania na wyprawę książek zamiast prowiantu!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s